Sjajan meč, jedan spektakularan gol, "rolerkoster" i trijumf Monce u Đenovi

22:42

Gol Danija Mote morate videti.

EPA-EFE/STR
EPA-EFE/STR

Fudbaleri Monce savladali su Đenovu u gostima rezultatom 3:2, u meču 28. kola italijanske Serije A.

Fantastičnu utakmicu su nam podarile dve ekipe, a Monca je na kraju slavila, iako je u drugom poluvremenu prosula vođstvo od 2:0.

Gosti su bili briljantni u prvom poluvremenu.

Poveli su u osmom minutu, kada je Kolpani uposlio Pesinu, a italijanski reprezentativac zatresao mrežu, za 0:1.

Drugi gol večeras je legitimni kandidat za najbolji u sezoni. Kolpani je ponovo bio asistent, a Dani Mota je izveo pravo remek delo i fantastičnim "polumakazicama" proparao mrežu, iza nemoćnog golmana Martineza.

Delovalo je tada da Monca ide ka sigurnom trijumfu, ali domaćin se vratio.

Dobila je Đenova penal u 51. minutu, golman De Gregorio je zaustavio pokušaj Gudmundsona, ali je Islanđanin prvi natrčao na odbijenu loptu i popravio se, za 1:2.

U 68. minutu je Vitinja izjednačio na 2:2, a potom je ekipa trenera Alberta Đilardina propustila dve velike šanse da napravi potpuni preokret.

Kazna je stigla u 80. minutu, kada je rezervista Danijel Maldini, sin legendarnog Paola, pogodio za 2:3.

Monca je sada deseta na tabeli sa 39 bodova, dok je Đenova 12. sa šest bodova manje.