Sjajan meč u Bukureštu, Steaua izborila susret sa Partizanom!

sreda 22.07.2015.
22:27

Mimo očekivanja, večerašnji revanš meč drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona, između Steaue i slovačkog Trenčina doneo je mnogo uzbuđenja i preokreta, a na kraju i očekivani epilog. Partizanov naredni rival biće slavni rumunski klub.

Utakmicu iz Bukurešta, između Steaue i Trenčina, pomno su pratili i navijači Partizana, iščekujući ime narednog rivala crno-belima u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Podsetimo, Steaua je prvi meč kao gost u Slovačkoj dobila sa 2-0, večeras je pred praznim tribinama svog stadiona poražena sa 3-2, i ipak se plasirala u narednu rundu takmičenja, iako ne bi bilo nezasluženo i da su taj uspeh ostvarili i fudbaleri Trenčina.

Gosti su sjajno ušli u večerašnji revanš i već posle dvadesetak minuta igre su uspeli da anuliraju prednost Steaue iz prvog meča. Vesli Moraeš u 12. i Bero u 21. minutu doneli su Trenčinu obećavajućih 2-0.

I ostatak meča protekao je u otvorenoj igri, i jedni i drugi su stvarali šanse, pa je i Trenčin već do poluvremena mogao da vodi da 3-0, ali i da Steaua smanji rezultat.

Ostalo je 0-2 na poluvremenu, ali u drugih 45 minuta bolja igra domaćih. Njihov pritisak se početkom drugog poluvremena isplatio, a preokret je najavio Muniru u 57. minutu, snažnim ''projektilom'' sa dvadesetak metara.

Samo tri minuta kasnije, novi šok za goste - jedanaesterac za Steauu, koji je u gol pretvorio Tade, iako je golman Trenčina Semrinec imao tu loptu na ruci - 2:2.

Kada je Rundić u 74. minutu zaradio drugi žuti karton i trenčin ostao sa igračem manje na terenu, činilo se da je sve gotovo, ali se gosti iz Slovačke nisu predavali, pa je Vesli Moraeš svojim drugim golom u 83. minutu doneo novo vođstvo Trenčinu - 2:3!

To nije bilo sve, nastavili su gosti sa napadima, imali su do kraja i jednu stopostotnu šansu za plasman u treće kolo, ali je golman Steaue Kojokaru na vreme istrčao i sačuvao mrežu.

Ostalo je 2-3, Steaua ide na megdan Partizanu, ali iako su Rumuni večeras poraženi, pokazali su da su kvalitetan tim i da će crno-beli imati veoma težak zadatak na putu ka ligu šampiona.

Steaua: Kojokaru, Pap, Varela (Rapa od 35.), Toska, Giljerme, Breveld, Muniru, Čipčiu, Stanću (Hamrun od 19.), Popa, Tade.

Golove iz prvog poluvremena pogledajte OVDE.