Sjajan start Njukasla, pobeda na krilima novajlija!

subota 12.09.2020.
22:55

Vest Hem u problemu.

Beta/Michael Regan/Pool via AP

Fudbaleri Njukasla slavili su na startu Premijer lige protiv ekipe Vest Hema kao gosti, bilo je 0:2 (0:0) za ekipu Stiva Brusa.

Vrlo interesantno prvo poluvreme, prvo je Ogbona pogodio prečku, potom je Kalum Vilson bio u odličnoj poziciji na drugoj strani, ali je tukao pored gola.

Na isteku pola časa igre nova velika šansa za "Svrake", odlična kontra, pas Vilsona ka Šelviju, vezista šutira na prvu, ali iz dobre pozicije pogađa spoljni deo mreže rivala.

Samo minut kasnije, nova odlična prilika, prava majstorija Endija Kerola, namestio je sebi loptu na volej, raspalio, ali je ona otišla tik preko gola "Čekićara".

Nova prečka u 34. minutu, ponovo se tresao okvir gola gostiju, ovoga puta ga je pogodio Pablo Fornals.

Do kraja prvog dela igre po jedna dobra prilika na obe strane, ali Bouven i Vilson nisu bili precizni.

Baner 10

Otišlo se na odmor bez golova, iako je bilo pregršt prilika, da bi Njukasl stigao do prednosti u 56. minutu.

Centaršut sa desne strane, Hendrik glavom šalje loptu ka Vilsonu, koji do lopte stiže brže od Fabijanskog i smešta je u mrežu domaćina na debiju u dresu "Svraka".

Dobro su se gosti branili, a onda je sve dileme otklonio još jedan novajlija, pomenuti Džef Hendrik, rezervista Almiron je probio, poslao loptu ka odličnom irskom vezisti, ovaj se namestio na udarac na ivici kaznenog prostora, raspalio po lopti i pocepao mrežu "Čekićara" za 2:0.

U finišu šansa za Jarmolenka, ali je dobro intevenisao Darlou.

Pobeda Njukasla, za koji su debitovala tri pojačanja (Vilson, Hendrik i Luis) i sva tri su ostavila sjajan utisak.