21:30

Kruna odlične sezone.

EPA-EFE/Jose Manuel Vidal

Praška Sparta nalazi se na pragu osvajanja šampionske titule u Češkoj, a to je od večeras potpuno izvesno.

U utakmici 33. kola tamošnjeg šampionata, Sparta je večeras na svom terenu savladala ekipu Ostrave sa 2:1, pa sada ima sedam bodova više, uz meč više od drugoplasirane Slavije, na dva kola pre kraja sezone.

Najzaslužniji za novi trijumf lidera je srpski internacionalac Veljko Birmančević koji je postigao oba gola za domaće u večerašnjem meču.

Sparta je povela u 30. minutu kada je Birmančević jednu odbijenu loptu sa ivice peterca poslao u mrežu i taj gol je obeležio prvo poluvreme.

Ekipa Ostrave je lepim golom Fridriha izjednačila u 54. minutu, ali je samo četiri minuta kasnije ostala sa igračem manje na terenu, kada je Kpozo kao poslednji igrač odbrane faulirao Birmančevića.

To naš fudbaler odmah koristi i već u 60. minutu donosi novu prednost Sparti koja ju je zadržala do kraja meča.

Kakvu je sezonu Birmančević odigrao u dresu Sparte najbolje ilustruje podatak na srpski fudbaler ima 16 postignutih golova, uz 11 asistencija.