22:32

Legitiman protivnik Bajernu ove sezone.

EPA-EFE/RONALD WITTEK

Borusija iz Dortmunda je legitimni konkurent za titulu.

Možemo to već sada slobodno reći jer su uspeli da savladaju i Lajpcig, direktnog konkurenta za vrh tabele, bilo je 2:1 (2:0) i sada je ekipa Borusije na prvom mestu na tabeli sa 49 bodova, tri više od Bajerna, ali i utakmica više.

Meč je pratilo preko 80 hiljada ljudi na stadionu "Signal iduna park".

Domaćin bolji u prvom poluvremenu, postigli su gol u 13. minutu preko Branta, ali je sudija Jablonski dobio poziv iz VAR sobe, bio je ofsajd.

U 20. minutu penal, Rojs obilazi golmana Blasviča, pada, sudija pokazuje na belu tačku. Upravo Rojs pogađa, 1:0!

Do velike prednosti Dortmund dolazi u 39. minutu, Emre Čan je dočekao loptu na oko 20 metara od gola, šutirao i - pogodio, žabica je ušla u mrežu za 2:0.

Gosti su bili bolji do kraja utakmice, ali su, na svoju nesreću, postigli samo jedan gol.

Strelac je bio Forsberg, bila je to odlična akcija, na levoj strani je bio Raum, poslao jaku loptu na drugu stativu, tamo je bio napadač gostiju za 2:1

To je bilo to, Lajpcig je odustao od titule, Dortmund je jasan - imamo prvenstvo!