subota 12.08.2023.
22:40

Španac briljirao i doneo trofej Lajpcigu.

EPA/RONALD WITTEK

Ekipa Lajpciga osvojila je Superkup Nemačke pobedom nad Bajernom 3:0. Sva tri gola je postigao Dani Olmo.

U danu kad je Hari Kejn prva i jedina priča u svetu fudbala zbog potpisa za Bajern, Dani Olmo i Lajpcig su iskoristili priliku da svu pompu smanje i spreče Bavarce da dođu do prvog trofeja u sezoni.

Dani Olmo je svoj put ka het-triku krenuo već u trećem minutu gde se posle prekida najbolje snašao u kaznenom prostoru.

Drugi gol u 44. minutu je bio prava majstorija,okret između dva igrača, snalaženje u malom prostoru, održavanje balansa i koncentracija u završnici, golmanu kroz noge.

Igranje rukom Mazrauija u 68. minutu je doneo jedanaesterac Lajpcigu i treći gol za Olma.

Šeško je imao ogromnu priliku u 88. minutu da povisi na 4:0 u kontranapadu, ali je Ulrih fenomenalno odbranio.

Hari Kejn je ušao u igru u 63. minutu, ali očekivano nije imao velik uticaj na igru.

Na kraju, veliko slavlje za Lajcpig na "Alijanc areni" uprkos tome što je Bajern imao 67 posto poseda i 13 šuteva na gol, naspram 10 rivala.