Sjajni Rajković ''začarao mrežu'', Remsu bod u gostima, Strazburu sva tri

nedelja 09.01.2022.
17:02

Odigrane još dve popodnevne utakmice, samo jedna ekipa je davala golove.

Beta/AP Photo/Darko Vojinović

Ekipa Remsa, sa našim Predragom Rajkovićem na golu je danas gostovala Klermonu i osvojila bod u utakmici koja je završena bez golova, rezultatom 0:0.

Rajkovićeve sjajne odbrane obeležile su ovaj meč 20. kola francuske Lige 1, bar pet izuzetnih intervencija tokom meča je imao srpski reprezentativac i najzaslužniji je što se Rems vraća neporažen sa ovog gostovanja.

Koliko su njegovi saigrači danas slabo odigrali svedoči i činjenica da je Klermon već u 14. minutu ostao sa igračem manje na terenu, ali je i pored toga Rajković morao da spasava goste poraza.

Rems je ostao na 14. poziciji sa 24 osvojena boda, a Klermon je jedno mesto ispod, sa šest bodova manje.

U isto vreme, Strazbur je kao gost savladao ekipu Meca rezultatom 2:0 i probio se na sedmo mesto na tabeli sa 29 bodova, a Mec je ostao u zoni ispadanja, na pretposlednjem mestu sa samo 16 osvojenih bodova.

Posle prvog poluvremena bez golova, već u petom minutu nastavka, Ažork je doneo prednost gostima, a trijumf Strazbura potvrdio je Aholu u nadoknadi vremena.