Sjajni Samardžić nastavio da se dokazuje Piksiju - Udineze ubedljiv protiv Milana

subota 18.03.2023.
22:47

Lako sa aktuelnim šampionom za skok na tabeli.

EPA-EFE/ETTORE GRIFFONI

Fudbaleri Udinezea pobedili su Milan rezultatom 3:1 u okviru 27. kola Serije  A.

Odličnu partiju pružio je novi srpski reprezentativac Lazar Samardžić, koji je presekao jednu loptu igrača Milana, a zatim i asistirao za Roberta Pereiru, koji je postigao prvi gol za domaće u 9. minutu.

Milan je posle ponovoljenog penala Zlatana Ibrahimovića izjednačio na 1:1 u četvrtom minutu nadoknade. Ali, ni to nije bilo sve za ovo uzbuljivo poluvreme, pošto su domaći ponovo vratili vodstvo, a strelac je bi Beto u šestom minutu nadoknade.

Po povratku na teren, Udineze je potvrdio vodstvo preko Ihizibua u 70. minutu i tako stavi tačku na ovaj meč.

Posle ovog trijumfa, Udineze je prestigao Sasuolo, Bolonju i Torino i izjednačio se sa Juventusom na deobi sedme pozicije. Milan je četvrti sa bodom manje od trećeplasiranog Lacija, ali i utakmicom više.