nedelja 19.09.2021.
17:26

Pobeda Arsenala u dubokoj nadoknadi

Beta/Branislav Božić/Ds

Fudbaleri Arsenala iz Tule upisali su pobedu u šampionatu Rusije. Posle remija sa CSKA, slavili su na gostovanju Nižnjem iz Novgoroda (2:3).

Imali su prednost od jednog gola posle prvog dela meča i to ponajviše zahvaljujući nekadašenjem veznom fudbaleru Crvene zvezde Goranu Čaušiću.

On je postigao prvo pogodak u 19. minutu na asistenciju Kangave poravnao rezultat, a u prvom minutu nadoknade je kreirao šansu Markovu koju je ovaj iskoristio. Posle izjednačenja Kozlova, delovalo je kao da će meč biti završen 2:2, a onda se u 93. minutu pojavio ponovo Goran Čaušić koji je matirao Nigmatulina za konačan rezultat.

Tako je Miodrag Grof Božović upisao prvu pobedu po povratku na klupu Arsenala i osvojio četiri boda na dve utakmice.