četvrtak 04.03.2021.
18:43

Daje golove u seriji.

Epa/Ahmed Yosri

Nekadašnji napadač Partizana Leandre Tavamba igra sve bolje kako odmiče aktuelna sezona u Saudijskoj Arabiji.

Njegov Al Tavon je u 22. kolu tamošnje Premijer lige večeras na svom terenu remizirao rezultatom 2:2 sa ekipom Al Batina, a anažni Kamerunac je bio dvostruki strelac za domaće.

Vodeći gol, i to kakav, Tavamba je postigao već u šestom minutu meča, a pred sam kraj prvog poluvremena duplirao je prednost svog tima.

Međutim, ni vođstvo od 2:0 nije bilo dovoljno Al Tavonu da ostvari pobedu u ovom meču, gosti su sa dva gola u finišu uspeli da stignu do izjednačenja.

Al Tavon je posle ovog remija ostao na petom mestu na tabeli sa 32 boda, a Al Batin je deseti sa četiri boda manje.

Tavambi je ovo treća uzastopna utakmica u kojoj pogađa protivničku mrežu, a ukupno je od početka sezone postigao deset golova u saudijskoj Premijer ligi.