Skoro pa savršeno, još 45 minuta do perfektne večeri za "orlove"!

utorak 30.03.2021.
21:35

Moglo je i bolje...

EPA-EFE/Julien Warnand

Luksemburg je vodio protiv Portugala do poslednjih trenutaka  prvog poluvremena, ali je onda Diogo Žota OPET dao gol glavom za 1:1.

Portugalci su izašli na teren u veoma jakom sastavu, kao u Beogradu, pošto su igrali i Ronaldo, Bernardo Silva, Žota, Žoao Feliks, Kanselo, Ruben Dias, ali nisu bili ubedljivi. Naprotiv. Luksemburg je bio potpuno ravnopravan rival i nije se plašio da napadne aktuelnog šampiona Evrope.

Nagrada za hrabru igru stigla je na isteku pola časa igre, kada je Sinani uputio sjajan centaršut, a Žerson Rodriges glavom skrenuo loptu u mrežu Portugalaca - 1:0.

Nažalost, Žota je u poslednjim sekundama prvog poluvremena glavom poništio pogodak Rodrigesa.

Zanimljivo ovaj 25-godišnji napadač Dinamo Kijeva postigao je i jedini pogodak u pobedi Luksemburga nad Ircima pre tri dana.

U prevodu, ako večeras ostane "X" nije isključeno da ćemo ga slaviti skoro kao Mitra, ako nam ovako, svojim golovima pomogne da budemo prvi u grupi. Samo neka odmori protiv nas 4. septembra u Beogradu.

Ajmo još 45 minuta i Srbija će biti usamljena na vrhu tabele posle prva tri kola, samo neka ostane  "X"!