22:38

Inter se mučio, ali ostao na 10 bodova zaostatka u odnosu na Napoli.

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Inter je i dalje u šampionskoj trci, ali će im svakako biti potrebno i više od sreće da stignu do trofeja.

Oni su danas na svom terenu stigli do nova tri boda, savladali su Veronu sa 1:0, a jedini gol smo videli već na samom startu utakmice, u 3. minutu.

Tada je Lautaro Martinez dočekao jednu loptu u kaznenom prostoru, bio je to odbitak, na kraju je lepo gađao sam ugao i pogodio za 1:0.

Inter bolji i do kraja poluvremena, ali je Verona uspela da se odbrani i da sačeka drugo poluvreme u kom bi možda mogla da ugrozi svog protivnika.

U drugih 45 minuta gosti su uspevali da pronađu put do šanse, najbolju je imao Sulemana kada je u 70. minutu njegov udarac odbranio golman Onana.

Ipak, Inter svakako bolji rival i u drugom poluvremenu, nekoliko dobrih udaraca ka golu, izdvaja se šut Asilanija koji je bio sjajan i koji je prošao par centimetara pored gola.

Uglavnom, ne tako ubedljiv Inter, ali Verona nije imala kvalitet da napravi čudo i da krene da se izvlači iz zone ispadanja baš protiv kandidata za titulu.

Lazović igrao svih 90 minuta, Ilić 66 u dresu Verone.