petak 18.10.2024.
22:59

Poslednju pobedu gosti upisali pre dva meseca.

EPA-EFE/ADRIAN RUIZ HIERRO

Fudbaleri Valjadolida savladali su u gostima ekipu Alavesa rezultatom 3:2 u meču 10. kola španske Primere.

Puleni Paula Pecolana konačno su prekinuli crni niz od osam utakmica bez pobede, pa je posle Espanjola u prvom kolu večeras pao i Alaves.

Početak meča nije nagoveštavao tako nešto pošto je domaćin poveo u šestom minutu golom Tonija Martineza.

Igrao se 17. minut kada Mamadu Sila sa penala doneo izjednačenje svojoj ekipi, pa se s tim rezultatom i otišlo na odmoru.

Alaves je na početku drugog poluvremena stigao do novog gola, ali je on poništen zbog ofsajda u kojem se našao Jon Guridi.

Totalni preokret u korist Valjadolida doneo je Selim Amalah posle novog penala za goste u 72, da bi četiri minuta kasnije Anuar povisio rezultat.

Tračak nade za domaćina pojavio se u sedmom minutu nadoknade vremena kada je rezervista Kike Garsija sjajnim pogotkom umanjio zaostatak Alavesa, ali više od toga izabranici Luisa Plaze Garsije nisu mogli.

Valjadolid je današnjom pobedom preskočio jednu poziciju u Primeri i nalazi se na 18. mestu sa osam bodova, dok je Alaves 14. sa dva boda više.