18:08

Ekipa Valensije je imala pobedu u džepu, ali...

EPA-EFE/MANUEL BRUQUE

Valensija nije uspela da slavi i četvrti put uzastopno i da furiozno završi ovu kalendarsku godinu.

U poslednjem meču Liga petice ove godine Valensija je odigrala sa Espanjolom tvrd meč koji je završen rezultatom 1:2 (0:0) koji je rešen posle velikog preokreta u samom finišu.

U prvom poluvremenu bez šuta u okvir gola i jednih i drugih, ali su domaći preko Dura mogli da stignu do prednosti kada je pogodio stativu.

U nastavku šansa za de Tomasa iz Espanjola koji je prebacio gol, a onda u 51. minutu utakmice Valensija dolazi u prednost i to preko Alderetea koji je bio najviši u skoku.

Gosti su pokušavali, na kraju i uspeli da stignu do izjednačenja. Duro je napravio penal, dobio je i drugi žuti karton, pa je nevolja za Valensiju od tog 84. minuta bila još veća, a Raul de Tomas se pobrinuo za totalnu neizvesnost u finišu.

I bilo je promene rezultata. Espanjol stiže do pobede preko Puada u 89. minutu utakmice.

Za Valensiju danas nije igrao Uroš Račić koji odrađuje suspenziju zbog crvenog kartona.