Slovan preskočio "Biljanine izvore" i izbacio Strugu iz kvalifikacija za Ligu šampiona!

sreda 17.07.2024.
19:15

Tim iz Bratislave ide dalje.

EPA-EFE/JAKUB GAVLAK

Fudbaleri prvaka Slovačke Slovana iz Bratislave plasirali su se u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Slovan je večeras sa 2:1 kao gost savladao šampiona Severne Makedonije Strugu i posle remija 2:2 u prvoj utakmici sa ukupnih 4:3 prošao dalje.

Gosti su poveli u sportsko-rekreativnom centru "Biljanini izvori" u devetom minutu pogotkom kapitena Vladimira Vajsa u devetom minutu.

Vođstvo Slovana duplirao je defanzivac Struge Kire Ristevski autogolom u 34. minutu meča.

Nadu ekipi Struge da može do produžetka vratio je napadač iz Burkine Faso Basiru Kompaore pogotkom pet miuta pre kraja susreta, ali Makedonci u završnici nisu uspeli da izjednače.