subota 08.06.2024.
16:58

Slovenija nije uspela da savlada Bugarsku u pripremnom meču za EURO.

NZS | FA Slovenia

Protivnik reprezentacije Srbije na Evropskom prvenstvu u grupnoj fazi, reprezentacija Slovenije, nije uspela da savlada Bugarsku u prijateljskom meču odigranom na stadionu "Stožice" u Ljubljani.

Bilo je 1:1, uz šanse na obe strane terena.

Gosti su poveli već u 5. minutu utakmice kada je iz penala siguran bio Despodov, da bi samo 9 minuta kasnije izjednačio Šporar.

Do kraja utakmice promene rezultata nije bilo, a možemo reći da domaćin nije bio bolji rival od Bugarske iako se to očekivalo od jednog učesnika Evropskog prvenstva.

Donekle može i da raduje selektora Stojkovića i stručni štab Srbije forma u kojoj se nalaze Slovenci, jer su se mučili i protiv reprezentacije Jermenije na svom terenu kada nikako nisu zaslužili pobedu, ali su slavili sa 2:1.