21:16

Al Hilal pobedio u spektaklu od devet golova.

@Alhilal_FC
@Alhilal_FC

Fudbaleri Al Hilala pobedili su u gostima Al Ain rezultatom 5:4 u trećem kolu Azijske Lige šampiona.

U trileru od devet golova, Aleksandar Mitrović je upisao asistenciju kod prvog gola, dok je strelac drugog za Al Hilal bio Sergej Milinković-Savić. Al Davsari je postigao potom het-trik, ali je opet u centru pažnje bio povratak Nejmara. Brazilac je večeras upisao prve minute posle godinu dana, nakon teške povrede ligamenata kolena i odigrao je poslednjih 15 minuta.

Kao što rekosmo, Al Hilal je poveo kada je Mitrović asistirao za Renana Lodija, ali je Rahimi prvim golom izjednačio. U nadoknadi vremena, Al Hilal je postigao dva gola, prvo je pogodio Sergej posle Kanselove asistencije, a Al Davsari je takođe u nadoknadi postigao svoj prvi gol na meču za 1:3.

Sanabrija je je u 63. minutu vratio nadu Al Ainu, ali je u 65. Al Davsari postigao novi gol za 2:4.

Al Ain se vratio u igru posle dva minuta, Rahimi je dao svoj drugi gol, ali je Al Davsari opet ubrzo uzvratio, u 75. minutu za 3:5.

Konačan rezultat postavio je Rahimi u nadoknadi vremena iz penala.

Al Hilal je ostao lider na tabeli sa maksimalnih devet bodova, dok je Al Ain ostao na samo jednom osvojenom bodu.