Šok u Crnoj Gori, Holandija dovela u pitanje čak i baraž, poker Mbapea, Francuzi i Belgijanci na SP!

subota 13.11.2021.
22:42

Holanđani prokockali veliku prednost, Belgija i Francuska na SP.

EPA-EFE/MAURICE VAN STEEN

Fudbalske reprezentacije Francuske i Belgije obezbedile su direktan plasman na Mundijal u Kataru, Holanđani su ozbiljno ugrozili svoju poziciju, dok su Velšani osigurali baraž.

Grupa D:

Francuska - Kazahstan 8:0

Najubedljivija večeras bila je Francuska koja je razbila Kazahstan rezultatom 8:0.

Neverovatni Kilijan Mbape je postigao het-trik od šestog do 32. minuta da bi potom u finišu postigao i četvrti gol stigao je do svog 23. za reprezentaciju u 22. godini.

Prvo je iskoristio asistenciju Tea Ernandesa, potom još dve Kingslija Komana za 3:0.

U drugom poluvremenu na scenu je stupio Karim Benzema koji je postigao dva gola, jedan mu je asistirao Mbape, koji je tako zaradio "desetku" na ovom meču. Potom je pogodio i Rabio, pa Grizman iz penala, da bi šlag na tortu stavio Mbape za konačnih 8:0.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

Grupa E:

Belgija - Estonija 3:1

Vels - Belorusija 5:1

Belgijanci su takođe bili sigurni na svom stadionu, pošto su pobedili Estoniju rezultatom 3:1.

Belgijance je do pobede vodio tandem Karasko-Benteke, koji je međusobno podelio asistencije. U 11. minutu Karasko je proigrao Bentekea za 1:0, da bi mu napadač Kristal Palasa uzvratio u 53. za 2:0.

Sorga je smanjio prednost u 70. minutu, ali je već u 74. De Brujne proigrao Torgana Azara za 3:1.

U istoj grupi, Vels je na svom terenu nadigrao Belorusiju i pobedom rezultatom 4:1 overio drugo mesto i plasman u baraž.

Strelci za Velašane bili su Remzi u trećem i 50. minutu, te Vilijams u 20. i Ben Dejvis u 77, Roberts u 90.

Velšani kolo pre kraja imaju tri boda više od Češke i bolji međusobni duel.

Grupa G:

Crna Gora - Holandija 2:2

Najveće iznenađenje viđeno je u Podgorici, gde je Crna Gora u finišu nadoknadila 0:2 i stigla do remija sa Holandijom.

Holanđani su tako kolo pre kraja ozbiljno ugrozili svoju poziciju. Imaju 20 bodova, Norveška koja ima 18 im dolazi u goste u poslednjem kolu, a Turska takođe ima 18 i ide u Crnu Goru. Ako Turci pobede Crnogorce, a Holanđani izgube na svom stadionu od Norveške, završiće kao treći na tabeli!

Delovalo je sve tako lepo za "lale", Memfis Depaj je postigao dva gola. Prvi iz penala, potom je maestralno petom pogodio za 0:2 u 54. minutu.

Ipak, u samom finišu rezervisti Crne Gore, Vukotić i Vujnović postigli su golove u 82. i 86. minutu za 2:2 i potpunu ludnicu u ovoj grupi.