Šok u Dortmundu, Darmštat odneo bod!

Autor: Boban Filipović
nedelja 27.09.2015.
19:33

'Milioneri' ispustili trijumf u poslednjim trenucima utakmice pa uoči gostovanja Bajernu u Minhenu imaju dva boda zaostatka u odnosu na šampiona.

BETA/AP Photo/Martin Meissner

Zavesa na sedmo kolo Bundeslige spuštena je na 'Signal Iduna Parku', gde je domaća Borusija Dortmund remizirala sa Darmštatom. Rezultat je bio 2:2.

Prvo veliko uzbuđenje dogodilo se pred golom gostiju, Marko Rojs se našao u dobroj prilici, novajlija u najjačem fudbalskom takmičenju u Nemačkoj je imao dosta sreće u ovoj sitaciji.

Ipak, kao grom iz vedra neba, Darmštat je poveo u 17. minutu meča. Žerom Gondorf je asistirao za Marsela Helera koji šalje neodbranjiv volej udarac u mrežu Burkija - 0:1.

Imao je Obamejang šasnu da eksperesno poravna rezultat, nije bio precizan, ali se u potpusnosti iskupio za taj promašaj u drugom poluvremenu.

Gosti su na veliki odmor otišli s minimalnom prednošću, vodili su do 63. minuta igre, kada je Pjer-Emerik Obamejang odlično reagovao na centaršut Matijasa Gintera s desnog boka i poravnanao rezultat.

Germany Soccer Bundesliga

Sedam-osam minuta kasnije isti igrač nastavlja fantastičnu golgetesku seriju, svojim drugim golom na meču, devetim u Bundesligi ove sezone, donosi preokret i vođstvo svom timu. Pojačanje iz Mančester Junajteda Adnan Januzaj je bio u ulozi asistenta.

Činilo se da ekipa Tomasa Tuhela drži konce u svojim rukama i da će se nakon remija u prošlom kolu protiv Hofenhajma vratiti na pobednički kolosek, ali u poslednjem minutu regularnog dela Darmštat posle prekida postiže gol i stiže do velikog boda na teškom gostovanju u Dortmundu.

Strelac je bio Ajtak Sulu, koji se najbolje snašao nakon karambola pred kolom Burkija, odrana domaćih je morala bolje, mada je golu možda prethodio i ofsajd. Na kraju ipak 2:2, bod putuje u Darmštat.

Golove sa ove utakmice pogledajte OVDE.

Dortmund ostaje na drugom mestu na tabeli, ali se zaostatak u odnosu na Bajern koji ima maksimalan skor nakon prvih sedam kola uvećao, Borusija sada zaostaje četiri boda za liderom pred gostovanje u Minhenu.

Darmštat je u zlatnoj sredini, na devetom mestu sa 10 osvojenih bodova.