Šok u Italiji - Partizanova noćna mora i Zvezdina želja izbacila Murinja iz Kupa Italije!

sreda 01.02.2023.
23:06

Veliki podvig Kremonezea.

EFE/RICCARDO ANTIMIANI

Ne tako davno, Crvena zvezda želela je Sirila Desersa koji je nastupao za Fejenord sa kojim je izbacio Partizan u Ligi konferencija, ali se napadač odlučio za Kremoneze i odlazak u Seriju A.

Večeras je zablistao u šokantnom trijumfu svoje ekipe nad Romom usred Rima rezultatom 2:1 i tako pomogao svojoj ekipi da se plasira u drugo polufinale Kupa Italije u istoriji.

Nigerijski napadač iskoristio je najstrožu tačku u 28. minutu i doveo svoj tim u vođstvo, njegov penal bio je neodbranjiv za Patrisija.

Pokušavala je "vučica" na sve načine da uzvrati, Žoze Murinjo načinio je čak četiri izmene na poluvremenu, između ostalih ušli su i Dibala i Nemanja Matić.

Ali, nije vredelo.

Novi šok usledio je tek četiri minuta kasnije kada je Zeki Čelik nesrećnim autogolom udvostručio prednost gostiju.

Krenula je Roma na sve ili ništa, Andrea Beloti pogodio je u trećem minutu nadoknade vremena, ali više od toga domaćin nije mogao ništa.

Veliko polufinale za Kremoneze koji će se sastati sa Fiorentinom.