Šokantan poraz Juventusa, Napoli uskoro i matematički prvak!

nedelja 23.04.2023.
22:41

Pobeda Napolija u derbiju, apsolutna dominacija nad Juventusom ove sezone!

EPA-EFE/Alessandro Di Marco

U derbiju 31. kola italijanske Serije A, ekipe Juventusa i Napolija odigrale su zanimljiv meč, a na kraju slavlje gostiju 0:1. Sada na sedam kola do kraja ekipa Napolija ima 17 bodova viška u odnosu na Lacio koji je na drugom mestu, dok je Juventus treći sa dva boda manje od Lacija.

Napoli je imao loptu u svom posedu u prvom poluvremenu, ali nije stvarao šanse, baš kao ni Juventus, igrali su i jedni i drugi dovoljno tvrdo da protivniku nisu stvarali mnogo prostora za napad.

U nastavku Napoli je zaigrao bolje, konkretnije, uvideli su svoje šanse, a u 70. minutu Osimen pogađa stativu, a onda isti igrač šutira preko gola.

I onda u 82. minutu gol u mreži Napolija, kontra Juventusa koju je istrčao Di Marija, ali se nakon proveravanja snimka uspostavilo - bio je faul u začetku akcije...

Uzalud radovanje, a nije pomogao ni Vlahović koji je ušao tek u 90. minutu utakmice umesto Milika, postigao i gol koji je brzo poništen, a onda šok za sve na stadionu.

Treći minut nadoknade, Elmas šalje loptu na drugu stativu, tamo je bio Raspadori koji pogađa za 0:1!

Igrao je Filip Kostić, ali samo do 61. minuta, očigledno je da obojica nisu 100% spremni bili za ovu utakmicu.