subota 27.08.2022.
19:25

Gol odluke postigao je Brajs Mendez.

EPA-EFE/Manuel Lorenzo

Fudbaleri Real Sosijedada pobedili su Elče u gostima sa 1:0, u trećem kolu španske La Lige.

Sve vredno pomena na ovom meču desilo se u prvih 45 minuta. Sosijedad je bio bolji rival u prvom delu i propustio je priliku da stvori ubedljiviju prednost.

Početna inicijativa se gostima iz San Sebastijana isplatila u 20. minutu, kada je za 0:1 pogodio Brajs Mendez. Zubimendi je poslao sjajan pas u prazan prostor, Mendez je za dlaku izbegao ofsajd zamku i onda je rutinski rešio situaciju jedan na jedan sa golmanom Badijom.

U 34. minutu komična scena u Elčeu. Mohika je oborio Čoa u kaznenom prostoru, sudija Vilaneuva je pokazao na belu tačku, a odgovornost u ekipi Sosijedada preuzeo je Mikel Merino. Probao je Španac da proda "panenku" Badiji, ali je to očajno uradio, jedva se dobacio do gola, pa mu je čuvar mreže Elčea lagano uhvatio živu loptu.

U nastavku jalovi pokušaji Elčea, pa je Real Sosijedad rutinski odradio posao, zatvorio utakmicu i upisao tri važna boda.

Baskijci su ovom pobedom došli do šestog boda u šampionatu, dok je Elče ostao na samo jednom bodu.