sreda 19.10.2022.
22:07

Baskijci ne staju.

EPA-EFE/Juan Herrero

Meč Real Sosijedada i Majorke je krenuo sa dvadesetak minuta kašnjenja usled ukazivanja medicinske pomoći jednom od navijača na stadionu.

Međutim čim je meč krenuo, odbili smo i gol. Merino sjajno skače i koristi asistenciju Mendeza iz kornera, Baskijci vode od četvrtog minuta.

Majorka je mogla do 1:1 deseta minuta kasnije, ipak šut Rodrigeza završava na prečki. Mendez je imao sjajnu šansu i za gol, odlično se snašao posle odbitka, ali Rajković je bio spreman.

U 58. minutu smo videli sjajan napada Reala, šutirao je i Guevara, ali je pogođena tek stativa. Odmah je Majorka odigrala kontru, sve je Ndiaje uradio i završio, ali gol Senegalca je poništen zbog faula ka prvom driblingu.

Rajković je imao još jednu odličnu intervenciju. Takefuša Kubo je pokušao u 67. minutu, ali golman naše reprezentacije siguran. Ndiaje je imao dobru šansu i u 80. minutu, ali i dalje bez gola za goste. Sosijedad upisuje petu pobedu u nizu, domaći su trenutno treći u Primeri.