subota 20.01.2024.
23:08

Rani gol odlučio pobednika u Vigu.

EPA-EFE/Salvador Sas

Večerašnji program u okviru 21. kola španske La Lige završen je utakmicom u Vigu, gde je Sosijedad kao gost savladao domaću Seltu rezultatom 1:0.

Baskojci su ovom pobedom prekinuli seriju lošijih rezultata u prethodnih nekoliko kola, kada su bili bez pobede, dok se Selta približila zoni ispadanja.

Trenutak odluke dogodio se već u 11. minutu meča, kada je Mendez postigao prelep gol sa oko 25 metara. Loptu je posle dodavanja Turijentesa poslao u desni ugao gola golmana Guaite i postavio konačnih 0:1.

Mogao je Mendez i do drugog gola početkom drugog poluvremena iz slobodnog udarca, ali je tada stativa spasila domaće.

Sosijedad je ovom pobedom stigao do 35 osvojenih bodova i izdvojio se na šestom mestu, a Selta je ostala na šesnaestim mestu sa 17 bodova.