Sosijedad lider La Lige! Sa igračem manje do pobede u 90. minutu!

23:04

Veliko slavlje u San Sebastijanu.

EPA-EFE/Juan Herrero

Ekipa Real Sosijedada je od večeras usamljena na liderskoj poziciji na tabeli španske La Lige!

Tim iz San Sebastijana je pred svojim navijačima u utakmici devetog kola španskog šampionata savladao Majorku sa 1:0, a ovaj trijumf je utoliko veći ako se ima u vidu da su domaći čitavo drugo poluvreme odigrali bez isključenog levog beka Munjoza.

Brojčanu prednost na terenu Majorka nije uspela da iskoristi, a kako se bližio finioš meča, domaći su shvatili da mogu i do pobede sa igračem manje, što su na kraju i ostvarili.

Rezervista Lobete je u 90. minutu prihvatio loptu od Zubimendija na ivici kaznenog prostora, šutirao iskosa sa leve strane, a lopta se od golmana gostiju odbija u mrežu. Na putu ka mreži lopta je zakačila jednog od fudbalera Majorke i prevarila Manola Reinu - 1:0 za Sosijedad.

Sada Sosijedad na vrhu tabele ima 20 bodova, tri više od Reala i Atletika koji imaju i utakmicu manje, dok je Majorka ostala na 12. poziciji sa 11 osvojenih bodova.