sreda 02.03.2022.
22:55

Odlični Mikel Merino upisao i asistenciju i gol, domaći nisu imali odgovor.

EPA-EFE/CATI CLADERA

Fudbaleri Real Sosijedada savladali su večeras kao gosti ekipu Majorke rezultatom 2:0 u meču 26. kola španske La Lige.

Posle bolje igre u prvih pola sata, Sosijedad je poveo u 36. minutu meča, prvim golom Davida Silve u ovoj sezoni. Sjajna saradnja Silve sa Merinom prethodina je ovom golu. Na kraju Mikel Merino majstorski kroz sredinu pronalazi Davida Silvu koji je pravovremeno utrčao u kazneni prostor i poslao loptu u mrežu - 0:1.

Samo dva minuta kasnije mogli su gosti da dupliraju prednost preko Sorlota koji je posle još jednog dodavanja Merina šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je zamalo bio neprecizan.

Ono što su tada propustili, gosti su nadoknadili u nastavku meča. Igrao se 62. minut, ekipa Sosijedada je iznudila korner sa desne strane, a Mikel Merino svoju odličnu igru kruniše golom za 2:0.

Od početka drugog poluvremena delovalo je da je Majorka bliža izjednačenju, ali je Sosijedad još jednom pokazao da je veoma opasan iz prekida.

Do kraja, gosti su bez većih problema zadržali stečenu prednost i stigli do 12. pobede u sezoni, kojom su se probili na šesto mesto na tabeli.