Sosijedad prosuo dva gola prednosti, Đironin san o Evropi i dalje živi!

subota 13.05.2023.
16:00

Uzbudljiv meč u San Sebastijanu.

EPA-EFE/Javier Etxezarreta

Fudbaleri Real Sosijedada remizirali su na domaćem terenu sa Đironom 2:2 u okviru 34. kola španske Primere.

Zadovoljniji bodom mogu biti fudbaleri iz Katalonije koji su nadoknadili dva gola zaostatka i stigli do mesta koje vodi u Evropu nakon nekompletne runde.

Odlično je domaćin počeo meč i posle nepunih sata već vodio sa 2:0, prvo je u petom minutu pogodio Mikel Ojarzabal, da bi u 24. minutu strelac bio David Silva.

Ostatak poluvremena pripao je Đironi, igrao se 37. minut kada je Jan Kouto svojim golom smanjio zaostatak gostiju, dok je Kristijan Stuani u nadoknadi prvog poluvremena izjednačio na 2:2.

Bio je to i konačan rezultat, bez obzira na činjenicu da je Đirona meč okončala sa igračem manje zbog isključenja Romeua.

Real Sosijed se nalazi na četvrtom mestu na tabeli Primere sa 62 boda, dok je Đirona sedma sa 48.