Sosijedad prosuo pobedu za 15 minuta, Suarez izvukao bod Atletiku

nedelja 24.10.2021.
22:54

Pljuštali golovi danas u Španiji.

EPA-EFE/Mariscal

Fudbaleri Sosijedada i Atletiko Madrida odigrali su nerešeno 2:2 na poslednjoj utakmici današnjeg rasporeda La lige.

Počela je utakmica kobno po aktuelnog prvaka Španije. Sosijedad je poveo već u sedmom minutu preko Serlota, koji je šutirao sa ruba kaznenog prostora za rano vodstvo.

Ovu prednost je duplirao Isak, koji je poslao lotpu u gol iz slobodnog udarca. Delovalo je da Atletiko ne može da stigne ovu prednost, pre svega što nisu imali mnogo prilika, a kamoli onih ozbiljnih.

Međutim, posle sat vremena igre Suarez otpočinje misiju spasavanja. Urugvajac je postigao pogodak glavom u donji desni ugao za smanjenje prednosti.

VAR je posle 15 minuta odlučio da će "jorgandžije" dobiti penal, pošto je Elustondo pregrubo startovao. Suarez je bio prilično siguran sa bele tačke i osigurao izjednačenje.

Sosijedad je prosuo sve ono što je branio za samo 16 minuta.

Prethodno je danas Real Betis pobedio Rajo Valjekano rezultatom 3:2 na domaćem terenu. Za pobednički tim golove su postigli Vilijan Žoze, Huanmi i Moreno, dok su se za Valjekano upisali Garsija i Nteka.