Sosijedad razbio nezainteresovani Atletiko, Đirona i dalje u igri za Evropu

četvrtak 19.04.2018.
21:24

Poraz Atletiko Madrida u Baskiji od Sosijedada, poraz i Alavesa na svom terenu od Đirone.

EFE/FACUNDO ARRIZABALAGA

Pobede Đirone i Real Sosijedada u okviru prvih mečeva danas u okviru 33. kola španskog prvenstva.

Đirona je slavila na gostovanju Alavesu sa 2:1 i tako zadržala šanse da se plasira u Evropu naredne godine. Aleiš Garsija je postigao prvi gol u 59. minutu iz slobodnog udarca, on je želeo da centrira, lopta je odskočila na petercu i završila u golu, nikoga na tom putu nije dotakla.

U 86. minutu je sve bilo rešeno kada je Stuani uspeo da pogodi iz penala.

Domaći su uspeli da do kraja samo postignu utešni gol preko Pine u 1. minutu nadoknade.

U drugom meču Real Sosijedad je stigao do pobede protiv Atletiko Madrida koji je delovao nezainteresovano danas, kao da već razmišljaju o meču protiv Arsenala u okviru polufinala Lige Evrope.

Bilo je 3:0, Vilian je doveo domaće u prednost u 27. minutu, silovito je gađao iz kaznenog prostora nakon ubačene lopte sa desne strane, od stative se lopta uvukla u mrežu.

U 79. minutu sjajan Huanmi, izašao je 1 na 1 sa Oblakom, prebacio ga na fenomenalan način, već je bilo 2:0.

Konačan rezultat postavio je isti igrač, Huanmi, bila je to još jedna kontra, lopta je usledila sa leve strane napada Sosijedada, Huanmi je glavom ovoga puta pogodio Oblakov gol za konačnih 3:0.

Nakon ovog poraza Atletiko Madrida, Barseloni su potrebna još četiri boda da bi obezbedila titulu prvaka Španije.