četvrtak 28.10.2021.
21:00

Odigran je prvi meč današnjeg rasporeda španskog prvenstva.

EPA-EFE/Salvador Sas

Fudbaleri Real Sosijedada pobedili su danas Seltu rezultatom 2:0 u okviru 11. kola španske La lige. Ovo je treći uzastupni trijumf Sosijedada u Vigu.

Prvo poluvreme završeno je bez golova, premda je Selta imala nekoliko prilika da povede, pre svega onu preko Suareza kada je Rajan odbranio šut.

Isak je doveo goste u vodsto u 55. minutu, kada je pokupio odbitak i spakovao loptu u mrežu.

Nije tu bio kraj golovima na ovom meču. Elustondo je u 80. minutu potvrdio pobedu Sosijedada. Skočio je posle izvedenog kornera i glavom uputio udarac u gol.

Sosijedad je posle ve pobede i dalje prvi na tabeli sa 24 boda, dok su Sevilja i Real drugi, odnosno treći sa 21 bodom i utakmicom manje. Selta je upisala svoj sedmi poraz, a peti na domaćem terenu i sada je na deobi 14. i 15. mesta sa 10 bodova.