ponedeljak 13.02.2023.
23:05

Nova pobeda Baskijaca.

EPA-EFE/Alejandro Garcia

Fudbaleri Real Sosijedada pobedili su u gostima ekipu Espanjola rezultatom 3:2 u 21. kolu La Lige.

Sosijedad je ovim trijumfom potvrdio da je glavni kandidat za plasman u Ligu šampiona, iza Barse i Reala, dok je Espanjol pokazao da se opravdano bori za opstanak.

Espanjol je poveo u 23. minutu, Takefusa Kubo je pogodio za 0:1 što je bio rezultat prvog poluvremena.

Baskijski tim je sve rešio u razmaku od osam minuta u nastavku. U 51. Serlot je iskoristio asistenciju Ojarzabala za 0:2, da bi u 63. Kabrera postigao autogol za nedostižnih 0:3.

Pogodak nade za domaći tim postigao je Darder u 74. minutu čime je najavio još uzbuđenja u završnici.

Olivan je u 87. minutu postigao i drugi pogodak za domaći tim za eksploziju na "Kornelji", ali je u nadoknadi Kabrera zaradio drugi žuti i automatsko isključenje i to je bilo sve za večeras.

Espanjol je tako ostao na 17. poziciji sa 21 bodom, Valensija ima 20, Hetafe 19, a iznad su Kadiz i Almerija sa po 22, Selta sa 23.

U narednom kolu Espanjol gostuje poslednjeplasiranom Elčeu, a Sosijedad dočekuje Seltu.