Sosijedad zaustavio Ristića i plasirao se u polufinale Kupa Kralja!

23:29

Baskijci nastavljaju sa sjajnim rezultatima u ovoj sezoni.

PA-EFE/Salvador Sas

Fudbaleri Real Sosijedada plasirali su se u polufinale španskog Kupa Kralja.

Baskijci su večeras kao gosti savladali Seltu u Vigu sa 2:1 i potpuno zasluženo ušli među četiri najbolja tima u najmasovnijem klupskom takmičenju u Španiji.

Poveo je Sosijedad već u drugom minutu. Mikel Merino je iskoristio lošu intervenciju odbrane domaćih i proigrao imenjaka Ojarzabala koji je sproveo loptu u mrežu Selte.

Najnovije pojačanje Sosijedada napadač Šeraldo Beker koji je stigao iz Union Berlina zablistao je večeras. Golgeter iz Surinama postigao je drugi gol za goste u 66. minutu nakon što je umakao odbrani domaćih i iskoristio asistenciju Braisa Mendeza.

Srpski internacionalac Mihailo Ristić odigrao je čitav meč za Seltu, ali nije pomogao ekipi trenera Rafaela Beniteza da izbegne poraz, koji je pogotkom u sudijskoj nadoknadi malo ublažio Luka de la Tore.