subota 28.10.2023.
22:53

Konačno su izgledali odlično.

Racing Club de Lens

Fudbaleri Lansa pobedili su Nant na "Bolar Deleliju" sa 3:0 (1:0) u utakmici 10. kola Lige 1.

Konačno obrisi prošlogodišnjeg Lansa kada je tim Franka Hezea dospeo do epiteta vicešampiona zemlje. Doduše, jesu dva gola večeras postigli zahvaljujući jedanaestercima, ali bilo je tu prilika da se mreža Lafonta zatrese i iz igre.

Eli Vai je sam imao dve kolosalne situacije da se upiše, ali skupoceni napadač koji je letos stigao iz Bordoa kao zamena za Luja Opendu nije imao svoje veče. Međutim, jeste Florijan Sotoka koji je oba puta pucao penal za domaćina i u oba navrata bivao precizan. Gađao je oba puta nisko, malo udesno i u prvom pokušaju je malo nedostajalo da Lafont izađe kao pobednik iz tog dvoboja.

Najlepši momenat meča desio se u 58. minutu kada je Medina, koji je odigrao odličan meč, pucao nisko, između nekoliko igrača Nanta, za tada 2:0. Konačan rezultat postavio je rezervista El Ajnuji u 89. minutu.

Lans je došao do 12. boda i trenutno su u seriji od pet mečeva bez poraza. Nant ostaje na sedmoj poziciji sa dva boda više od svog večerašnjeg protivnika.