21:00

Lil prekinuo niz veoma loših rezultata na početku sezone.

losc.fr
losc.fr

Fudbaleri Lila savladali su kao gosti ekipu Avra rezultatom 3:0 u meču šestog kola francuske Lige 1.

"Doge" su večeras konačno prekinule crni niz od pet utakmica bez pobede u svim takmičenjima, a najveću zaslugu za to ima sjajni Džonatan Dejvid.

Reprezentativac Kanade večeras je postigao het-trik i time omogućio trijumf ekipe Bruna Ženesija koji sada može da odahne.

Sve je počelo u 23. minutu kada je Dejvis posle lepe timske akcije i dodavanja Sarauija matirao čuvara mreže domaće ekipe.

Marokanac je pokazao svoju lucidnost novom asistencijom za Dejvida u 35. minutu, a konačan rezultat Dejvid je postavio pogotkom u 79. minutu susreta.

Lil je večeras ostvario svoju treću pobedu u Ligi 1 gde trenutno zauzima četvrtu poziciju sa 10 bodova.