Šou Luisa Alberta u Empoliju za vicešampionsko zvanje Lacija, Kremonezeova "Pirova" pobeda...

subota 03.06.2023.
23:02

U terminu od 21 čas, večeras su odigrane dve utakmice poslednjeg kola italijanske Serije A.

EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI

Fudbaleri Lacija okončali su sezonu na drugoj poziciji pošto su večeras savladali Empoli kao gosti rezultatom 2:0.

Posle ne preterano zanimljivog prvog poluvremena, oba pogotka videli smo u nastavku meča.

Igralo se tek tri minuta u drugom poluvremenu kada je Alesio Romanjoli postigao gol glavom nakon kornera Luisa Alberta.

Krenuo je domaćin na sve ili ništa što je dalo dodatan prostor ekipi Mauricija Sarija, pritom je isključen i Kambijagi, a takvu okolnost iskoristili su Rimljani u nadoknadi vremena.

Luis Alberto je odličnu partiju zaokružio lepim pogotkom u drugom minutu nadoknade vremena.

Reprezentativac Srbije Sergej Milinković Savić odigrao je praktično čitav meč pre nego što je u poslednjim trenucima zamenjen.

Lazio je zauzeo vicešampionsko mesto sa 74 boda, dok je Empoli 14. sa 43 boda

Istim rezultatom, prežaljeni Kremoneze je savladao na domaćem terenu Salernitanu.

Domaćin je poveo golom Kristijana Buonaijuta sa penala u 26. minutu, a konačan rezultat postavio je Tsađu u 88. minutu susreta.

Kremoneze će kao pretposlednji završiti u Seriji B, dok je Salernitana sezonu završila na 15. poziciji.