Šou u Primeri, VAR se ne koristi, Hetafeu poništen čist gol protiv Barselone?

nedelja 06.01.2019.
21:23

Nakon sumnjive situacije na "Bernabeu", Barsa imala "sreće" na "Alfonso Perezu".

EPA-EFE/Quique Garcia

Real je doživeo poraz kod kuće od Sosijedada, pobeda gostiju iz San Sebastijana se ne može osporiti, bila je sasvim zaslužena, ali je utisak i da je utakmica mogla da ode u drugom smeru da je glavi arbitar dosudio penal u korist Madriđana sredinom drugog dela igre, više o svemu OVDE.

Odmah nakon duela na "Bernabeu", Hetafe je ugostio Barselonu, a u 12. minutu je domaćin došao do pogotka.

Strelac je bio Haime Mata, nakon centaršuta sa leve strane uhvatio je volej i poslao loptu u dalji ugao, ali je Giljermo Kuadra Fernandez odlučio da poništi pogodak.

Stekao se utisak da je aribar poništio gol zbog potencijalne ofsajd pozicije, ali je se na usporenom snimku jasno vidi da ofsajda nije bilo.

Na kraju je ustanovljeno da je sudija svirao faul nad Lengleom, kontakta je možda bilo, ali je pitanje da li za prekršaj, sudija se odlučio da ne pregleda snimak.

Čitavu situaciju pogledajte OVDE, pa procenite sami da li je Hetafe oštećen.

U nastavku je Mesi doneo prednost Barsi, pogotkom u 20. minutu, imao je Pike par minuta kasnije idealnu priliku da duplira prednost Katalonaca, ali je sa samo par metara tukao pravo u golmana domaće ekipe.

30 Komentara

Admine bolesniku
Tuesday, 08.01.2019
23:48

Pa svi znamo da je Uefalona osvajala titule pomocu sudija ovo i nije neka vest VAR ce im jos vise pomoci :D

14:31

Па, већи је био контакт пре ове акције кад је играч Хетафеа оборен у скоку. Тешка смејурија. И опет се доказује оно што ја говорим одавно. ВАР је само мазање очију. Ако судија свира тенденциозно, ВАР га не може спречити.

_mladenq
12:10

Cist pogodak, gledam sinoc ovo i ne vjerujem. A opet sa druge strane, Barsi se u vise navrata zadnjih par sezona nisu priznavali golovi gdje lopta predje liniju metar, tako da...

ixyco96
07:04

mozda je sudija nakon ne dosudjenog penala u korist Barse,ponistio gol,cisto da bi probao da izjednaci stvari..
sto se utakmice tice Getafe izuzetan protivnik veliki broj sansi,dosta lopti je otislo mimo stative. Suarez prelep gol,covek moze da sutne bombu u SVAKOM TRENUTKU ,I u bilo kojoj poziciji.

Misosesic
01:38

Ma jok Barsa je poštena oni nikad sudije u životu nisu potkupljivali,oni nikada nisu gurani u takmicenjima nikad nisu učestvovali u muljazama itd.Znaci ovo je neka video montaža 100%.Pa ljudi kome ćemo da vjerujemo svojim ocima ili navijačima Barse dajte molim vas.Čist faul kao onaj trave na Jordi Albom ili onaj nad Suarezom protiv PSG-a.

Armani
00:36

Realno ovo je po meni pre slab kontakt za faul i trebao je da pusti gol,ali je slobodno sudijino uvjerenje i tako je procjenio...ovo nisu cisti golovi gde lopta po pol metra ili metar udje u gol koji se barsi ne prizna ka npr.protiv betisa i valensije.!

Mirjevac
Sunday, 06.01.2019
23:54

Ja sam barccin navijac, ali ono za Real nije bio penal, golman nije ni dodirnuo onog mladog igraca brazilca, a dok ovo za getafe je malo sumnjivo i ako sam barcin navijac! neznam dali je ono sudija sudio za barcu ofsajd ili faul, tako da kazem da je ssumnjivo! Ali u pocetku utakmice cist penal za barcu kad je onaj oborio Denbela ali sudija nije svirao, mozda je sudija hteo da ispravi svoju grsku, sudija je pustio da oovi iz Getafea da pobiju ove barcine i nista ne sudi, ovo nije uredu sa sudijama! Sudije pokvare tako dobre utakmuce da se publici vise puta smuci da gledaju tu pokvarenu utakmicu!

Luka Knezevic
23:29

ma to nije moguće...

Goran Stanojkov
12:42

Nije moguce da Hetafe priznaju gol kada je bio cisti faul nad Dembele sudija ne svira i u kontri Barsa primi gol.to ne vidis zato si realOVAC vidis svaku sezonu kako Barsa napuca reala petardama na Bernabeu 2-6 5-0 0-4 sada 5-1 one sa 3 razlike na racunamo kada igra Barsa sa tako mali klub

Rise up
23:24

Vise nije bilo za faul nego sto jeste. Pola ce reci jeste,pola da nije. Nije ofsajd u pitanju pa postoji cinjenica.Ovde se radi da li je prejak kontakt ili ne.

ixyco96
07:07

cinjenica je da su obe ruke igraca bile na grudima Dembeleea= faul na bilo kom delu terena ,posebno u sesnestercu.. nije bilo guranja rame uz rame pa da se razmatra da li je kontakt bio prejak ili ne.