SP (kval) - Bosna može i bez Džeka, Šviderski odmenio Levandovskog!
Sigurni i Rumuni.

Povezane vesti
Fudbaleri Bosne i Hercegovine ostvarili su novu pobedu u kvalifikacijama za Mundijal 2026. godine.
Bosna je na svom terenu u Zenici savladala selekciju Kipra sa 2:1 u meču drugog kola grupe H.
Bosna je večeras igrala bez pomoći svog najboljeg igrača Edina Džeka, ali to nije smetalo ekipi selektora Sergeja Barbareza da slavi najviše zahvaljujući Harisu Hajradinoviću, koji je večeras postigao gol i imao asistenciju.
Poveo je domaćin posle 22. minuta igre kada je Hajradinović centrirao iz slobodnog udarca, lopta "sela" pravo na nogu napadača Štutgarta, Ermedina Demirovića, koji je rutinski poslao u mrežu Kiprana.
Kiprani su u nadoknadi prvog poluvremena stigli do izjednačenja. Lalas je uputio centaršut iz kornera, glavom šutira Kosulas, a lopta se posle intervencije golmana Bosne Vasilja odbila do centarfora gostiju Joanisa Pitasa kome nije bilo teško da postigne pogodak.
Ipak, uspeo je domaćin da vrati prednost u 57. minutu. Ispostaviće se pobedonosni gol Bosna je postigla posle dobre akcije koju su započeli Šunjić i Dedić. Baždar je posle njihovih dodavanja uputio loptu u peterac, golman Kipra Mal je samo odložio do Harisa Hajradinovića, a junak Bosne, uz pomoć odbitka, postigao gol vredan tri boda.
Kiprani su meč završili sa igračem manje, jer je zbog drugog žutog kartona u poslednjim trenucima susreta isključen strelac pogotka Pitas.
U drugom meču iste grupe Rumunija je opravdala ulogu apsolutnog favorita i kao gost bila bolja od San Marina sa ubedljivih 5:1.
Strelci za Rumune bili su Popesku, Marin, Hadži i Alibek, dok je autogol postigao štoper domaćina Sevoli. Utešni pogodak za San Marino delo je Samuelea Zanonija.
Poljaci su u grupi G na svom terenu u Varšavi savladali Maltu sa 2:0.
Oba gola za velikog favorita postigao je napadač grčkog Panatinaikosa Karol Šviderski u 27. i 51. minutu. Tako je nadomestio izostanak iz startne postave Roberta Levandovskog. Centafor Barselone ušao je u igru tek u 66. minutu, ali je domaćin večeras mogao i bez njegovih pogodaka.
Maltežani su utakmicu u glavnom gradu Poljske završili sa desetoricom zbog crvenog kartona Ilijasa Šuarefa u sudijskoj nadoknadi.
Ranije su istoj grupi remizirali Litvanija i Finska. Bilo je 2:2.
0 Komentara