SP (kval) - Irci u Bakuu pokazali "orlovima" kako pobediti Azere, Mektomini rastužio Natha i drugove!

subota 09.10.2021.
19:57

Zanimljivi susreti u okviru evropskih kvalifikacija.

EPA-EFE/PETER POWELL

U terminu od 18 časova danas je odigrano pet utakmica evropskih kvalifikacija za Mundijal 2022. godine.

Republika Irska je u okviru grupe A savladala Azerbejdžan u gostima sa 3:0,  zablistao je Kalum Robinson sa dva gola u sedmom i 39. minutu, a konačan rezultat postavio je Ogbene u 90. minutu.

Izabranici Stivena Kenija pokazali su na koji način selekcija Srbije u narednom kolu može doći do pobede nad Azerima nakon večerašnjeg okršaja protiv Luksemburga.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

U grupi B, Švedska je savladala selekciju takozvane države Kosovo* sa 3:0 golovima Forsberga, Isaka i Kuaisona, dok je Grčka slavila u Gruziji golovima Bakasetasa sa penala u 90. minutu meča i Pelkasa u petom minutu nadoknade vremena.

Što se grupe D tiče, Ukrajina je u Finskoj pobedila sa 2:1, a u grupi F Škotska je dobila Izrael u Glazgovu 3:2 u veoma uzbudljivom meču.

Gosti predvođeni fudbalerom Partizana Bibrasom Nathom vodili su u dva navrata pogocima Zahavija i Dabura, ali su Škoti i pored promašenog penala Dajksa uspeli ne samo da izbegnu poraz, već da na kraju i slave golovima Mekgina, Dajksa i Mektominijaduboko u nadoknadi vreme.a