SP (kval) - Prvak sveta se namučio u Sarajevu, Španci sigurni, Sensi i Imobile srušili Litvance!

Autor: Ivan Cvetković
sreda 31.03.2021.
22:39

Utakmicama trećeg kola nastavljaju se kvalifikacije za Svetsko prvenstvo u Kataru 2022.

EPA-EFE/Fehim Demir

Grupa B

Španija je u Sevilji savladala selekciju Fudbalskog saveza Kosova sa 3:1 u okviru grupe B.

Domaćin je sa dva brza gola Danija Olma u 34. i Ferana Toresa u 36. minutu posle prvog poluvremena vodio sa 2:0, da bi Halimi iskoristio veliki kiks Simona i sa oko 40 metara zatresao nebranjenu mrežu "furije".

Ipak, svaku dilemu oko pitanja pobednika rešio je Đerar Moreno golom u 75. minutu

Grčka je kod kuće remizirala sa Gruzijom 1:1, strelci su bili Kakabadze koji je pogodio sopstvenu mrežu u 76. i Kvaratškelija dva minuta kasnije.

Grupa C

Italija je ostvarila pobedu u Litvaniji 2:0, trijumg "azurima" doneli su Stefano Sensi pogotkom u drugom minutu drugog poluvremena i Ćiro Imobile sa penala u poslednjim trenucima meča.

Severna Irska i Bugarska su u Belfastu odigrali meč bez pogodaka.

Grupa D

Francuska je u Sarajevu uspela da slomi otpor Bosne i Hercegovine i savlada je sa 1:0, jedini strelac na meču bio je Antoan Grizman u 60. minutu meča.

Ukrajina sa Kazahstanom u Kijevu odigrala 1:1, pogađali su Jaremčuk u 20. i Mužikov u 59. minutu.