SP (kval) - Srbi pogurali Austriju do preokreta, Italijani sigurni u Sofiji, Šveđani u Prištini!

nedelja 28.03.2021.
22:39

Utakmicama drugog kola nastavljene su kvalifikacije za Mundijal u Kataru 2022. godine.

EPA-EFE/VASSIL DONEV

GRUPA B

Švedska je u Prištini slavila protiv selekcije Fudbalskog saveza Kosova sa 3:0.

"Vikinzi" su imali dva gola prednosti posle prvih 45 minuta zahvaljujući golovima Augustinsona u 12. i Isaka u 35. minutu, a konačan rezultat postavio je Larson u 70. sa penala.

GRUPA C

Švajcarska na domaćem terenu vodi protiv Litvanije sa 1:0, vođstvo "sajdžijama" doneo je Šaćiri već u drugom minutu, a utakmica je još uvek u toku.

Italijani su bili sigurni u Sofiji gde su savladali Bugarsku sa 2:0.

"Azuri" su poveli u 43. minutu golom Belotija sa penala, a trijumf ekipe Roberta Manćinija overio je Manuel Lokateli u 83. minutu susreta.

GRUPA D

Ukrajina je u Kijevu remizirala sa Finskom 1:1, Moraeš je u 80. minutu doveo domaćina u vođstvo, da bi Puki devet minuta kasnije sa penala doneo bod Fincima.

GRUPA F

U Beču Austrija je bila bolja od Farskih Ostrva sa 3:1, strelci za domaću ekipu bili su i fudbaleri srpskog porekla.

Posle vođstva gostiju golom Natestada u 19. minutu, Austrija je izjednačila preko Aleksandra Dragovića u 30. minutu. Usledio je zatim preokret golovima Baumgartnera u 37. i Saše Kalajdžića u 44. minutu susreta.

Izrael i Škotska igrali su nerešeno 1:1 u Haifi, strelci su bili Perec i Frejzer.