Spaleti ima recept za "rosonere" - Derbi pripao Napolitancima, bizaran ofsajd rastužio Milan

nedelja 19.12.2021.
22:42

Minimalan rezultat dovoljan Napoliju.

EPA-EFE/CAROLINE BLUMBERG

Fudbaleri Napolija pobedili su Milan na "San Siru" rezultatom 1:0 i tako spustili zavesu na današnji raspored Serije A.

Gosti su rano stigli do vodstva. U petom minutu Zjelinski je poslao centrašut iz kornera, a Elmas glavom ispratio loptu u mrežu “rosonera”.

Milan je bio u prilici da izjednači već posle 15-ak minuta. Ture je precizno centrirao do šesnaesterca, a Zlatan bio prvi u skoku, međutim lopta je završila pokraj desne stative.

Po povratku na teren Milan je igrao nešto konkretnije. Ibrahimović je bio jedan na jedan sa Ospinom i odlučio je da šutira u gornji levi ugao, međutim golman Napolija se bacio i dobio ovaj duel.

Napolitanci su nastavili sa presingom, a Tomori je praktično sam držao odbranu milanskog tima.

Kesi je u finišu zabio gol za Milan, ali je gol poništen. Posle gužve u kaznenom prostoru lopta je stigla do Kesija koji je bio neposredno pred golom i ovo se ne maši. Prilično bizaran ofsajd s obzirom na to da je Žiru bio u nedozvoljenoj poziciji, a uticao je na gol.

Ovo je ujedno i prvi meč na kom Milan nije postigao gol.

Napoli je sada drugi na tabeli sa 39 bodova, koliko ima i Milan, ali Napolitanci imaju bolju gol razliku. Inter je prvi sa 43 boda.

Spaleti očigledno zna kako se igra sa Milanom, jer mu je ovo 17. pobeda protiv "rosonera".