Španci jedva sa Albancima

subota 26.03.2022.
21:43

Na stadionu "Kornelja El Prat" Španci su se mučili i onda postigli gol u finišu za pobedu.

EPA-EFE/Alejandro Garcia

Reprezentacija Španije je trebalo da ima danas laganiji zadatak u duelu protiv Albanije, i kada zažmurite na rezultat i pogledate statistiku, rekli biste da i nisu imali težak posao.

Ipak, desilo se suprotno, lopta nije htela u gol, Španci su propuštali prilike i na kraju su kažnjeni u finišu utakmice. Ipak, nekako su stigli do pobede u nadoknadi vremena.

Sve golove videli smo posle 75. minuta utakmice.

Igrao se upravo 75. minut kada je Feran Tores dobio loptu i pogodio iz izgledne situacije za 1:0, ali se Albanci ni nakon toga nisu predavali. Malo komičan gol, nakon dubinske lopte dolazi do nesporazuma, aUzuni pogađa uz dosta sreće jer ga je pogodila lopta.

I onda 90. minut, Alba šalje loptu u sredinu gde je bio Dani Olmo koji se namestio i šutirao na pravo mesto za 2:1

Statistika kaže da su Španci imali 76% poseda, 7 šuteva u okvir gola (Albanci samo jedan), a impresivan je i detalj sa ukupnim brojem dodavanja, Španci su imali 933, nasuprot Albancima koji su imali 188.