Španski mediji konačno priznali: ''Da, Luka Jović je dobar igrač!''

23:49

Vodeći španski mediji veličaju našeg napadača.

EPA-EFE/Javier Etxezarreta

''Dok jednom ne smrkne, drugom ne svane'' potvrdilo se i večeras na primeru Karima Benzeme i Luke Jovića.

Francuski napadač je zbog povrede morao da napusti igru već posle 17 minuta igre protiv Real Sosijedada, a Karlo Anćeloti je odlučio da na teren pošalje Luku Jovića i napravio ključni potez u ovom meču.

Real je na kraju slavio sa 2:0, a Jović je upisao najpre asistenciju, a onda i gol kojim je postavio konačan rezultat.

Činilo se kao nemoguća misija da Luka Jović dobije hvalospeve od strane vodećih španskih medija, ali to se večeras konačno promenilo.

''Marka'' u svom tekstu kratko i jasno poentira: ''Da, Luka Jović je dobar igrač''.

''To niko nije znao posle dve godine u Madridu, jer mu niko nije dao dve prilike zaredom. Sve je dobro uradio sa loptom - i asistirao je Vinisijusu i postigao drugi gol. Nije Karim, naravno, ali se čini da je više nego profitabilan igrač'', piše ''Marka'' i dodaje:

''Bez Karimove povrede verovatno nikada ne bismo znali da Luka Jović može da igra fudbal. Srbin je ušao u 17. minutu i bio jedan od najboljih u Real Madridu.

Sjajna igra Jovića ujedno je istina da nešto nije u redu u Valdebebasu da igra tako malo'', navodi se u tekstu.

Osim ''Marke'', reči hvale za Luku Jovića ima i ''As''.

''Srbin je zamenio povređenog Benzemu, poklonio gol, postigao još jedan i preporodio se. Odličan meč Militaoa i Vinisijusa.

U noći kada je Anćeloti izgubio Benzemu, uskrsnuo je Jović, koji je asistirao, postigao gol, bio sjajan i pozadi i napred. Ta 'nepostojeća' klupa presudila je na Anoeti. I ne samo zbog srpskog napadača. Kamavinga je takođe pomogao da se obezbedi pobeda kada je Ančeloti odlučio da sačuva Kazemira za derbi'', navodi između ostalog ''As'' u svom tekstu.