Sparsi zakuvali trku za Ligu šampiona, poraz koji bi Arsenal mogao skupo da plati!

četvrtak 12.05.2022.
22:35

"Tobdžije" sada imaju samo bod prednosti u odnosu na gradskog rivala.

EPA-EFE/ANDY RAIN

Fudbaleri Totenhema ostvarili su pobedu 3:0 nad Arsenalom na domaćem terenu u 36. kolu Premijer lige.

Sparse je ubedljiva pobeda u gradskom derbiju Londona približila upravo velikom rivalu u trci za plasman u Ligu šampiona, pa ih dva kola pre kraja deli samo bod.

Arsenal je upao u problem sredinom prvog poluvremena, sudija Tirni je posle kontakta Sedrika i Sona dosudio penal, a siguran sa bele tačke u 22. minutu bio je Hari Kejn.

Posao "tobdžijama" je dodatno otežalo isključenje Holdinga koji je u razmaku od samo sedam minuta zaradio dva žuta kartona.

Igrao se 37. minut kada je po Arsenal ponovo bio koban Hari Kejn, kapiten Sparsa sačekao je loptu na drugoj stativi posle kornera Sona i trzaja glavom Betankura, te matirao nemoćnog Ramsdejla.

Već na startu drugog poluvremena dogodio se novi šok za izabranike Mikela Artete, odbijenu loptu u kaznenom prostoru sačekao je Heung-Min Son i postigao treći gol svoje ekipe u 47. minutu.

Gosti su zapretili preko Sake, ali nije to bilo dovoljno da se ozbiljnije ugrozi Ljoris.

Totenhem je ovom pobedom osvojio svoj 65. bod i nalazi se na petom mestu, dok je Arsenal sa bodom više četvrti.