ponedeljak 10.05.2021.
20:50

Marko Nikolić će, po svemu sudeći, ostati bez Lige šampiona...

EPA-EFE/Maxim Shemetov / POOL

Lokomotiva je bila fantastična u drugom delu sezone, briljirali su sve do utakmice sa Zenitom u 27. kolu ruskog šampionata, tada je ekipa Marka Nikolića poražena sa ubedljivih 6:1.

Usledio je i remi protiv gradskog rivala Dinama, pa je sada Lokomotiva predaleko od Lige šampiona.

Da stvar bude još gora po njih, Spartak je danas slavio protiv Himkija rezultatom 2:1 (0:1).

GLušenkov je doveo goste u prednost u 27. minutu, ali je isti igrač deset minuta kasnije napustio teren zbog crvenog kartona.

To su domaći iskoristili i do kraja zabeležili pobedu, Sobolev je iz penala doveo domaće do izjednačenja, da bi Larson u 89. minutu doneo pobedu svom timu.

Larsonov gol znači i da će bod Spartaku u poslednjem kolu biti dovoljan za Ligu šampiona. Ekipa sa stadiona "Otkritije arena" igra u poslednjem kolu u Groznom protiv Ahmata.

Lokomotiva se uzda u pobedu protiv Urala na svom terenu i poraz Spartaka, u tom slučaju bi imali isti broj bodova, ali Lokomotiva ima bolji međusobni susret.