subota 20.03.2021.
20:04

Važna pobeda.

EPA-EFE/SIMONE ARVEDA

Fudbaleri Specije ostvarili su prvu pobedu u Seriji A nakon više od mesec dana i spektakularnog trijumfa nad Milanom, pošto su na svom terenu slavili protiv Kaljarija 2:1 u jedinom meču subotnjeg programa 28. kola italijanskog prvenstva.

Nakon prvog poluvremena bez golova domaći su stigli do vođstva u 49. minutu golom Roberta Pikolija, a činilo se da je sve bilo gotovo u 80. minutu kada je Đulio Mađore zatresao mrežu gostiju za 2:0.

Dramu je u meč uneo vezista Kaljarija Gaston Pereiro u 83. minutu i malo je nedostajalo da gosti sa Sardinije dođu do izjednačenja. ali je gol koji je postigao Žoao Pedro u četvrtom minutu nadoknade poništen je zbog ofsajda.

Spacija je tako stigla do pobegla direktnom konkurentu za opstanak i najboljeplasiranom timu u zoni isspadanja na čak sedam bodova, što je solidna zaliha pred nastavak sezone.