ponedeljak 19.08.2024.
23:29

Goleada u prvom, pa zatišje u drugom poluvremenu.

EPA-EFE/Manuel Bruque

Fudbaleri Viljareala i Atletiko Madrida remizirali su rezultatom 2:2 u poslednjem meču prvog kola La Lige.

Viljareal je u dva navrata vodio, golom Danžume i autogolom Kokea, ali su se gosti vraćali preko Ljorentea i novajlije Aleksandra Sorlota.

U 18. minutu Danžuma je prohujao pored Vitsela i sa levog boka ušao u sredinu i potom pogodio dalji ugao za 1:0.

Ali, samo dva minuta kasnije, Ljorente je iskoristio asistenciju Grizmana posle prelepe akcije po desnoj strani i potom zategao u prvi ugao za 1:1.

Do odlaska na odmor, videli smo još dva gola. U 37. minutu došlo je do velikog nesporazuma između Oblaka i Kokea, posle centaršuta Baene sa levog boka, a lopta se od kapitena Atletika odbila u mrežu za 2:1.

Međutim, u nadoknadi prvog dela na scenu je stupio donedavni napadač Atletika, Aleksander Sorlot. Opet je Atletiko izveo lepu akciju po desnoj strani, ovaj put je Barios odlično centrirao na peterac, a tamo se Sorlot samo poklonio i

pogodio za 2:2.

Drugo poluvreme nije moglo da bude ovoliko uzbudljivo, ali bilo je prilika na obe strane.

Zvučno pojačanje Viljareala Nikolas Pepe je zamenio Đerara Morena i umalo je savladao Oblaka, pogodio je prečku sa distance, u 83. minutu.

Atletiko je imao više udaraca i prilika, ali nedovoljno onih pravih da bi došao do tri boda.

Treba istaći da je u 78. minutu u igru ušao Hulijan Alvarez umesto Antoana Grizmana, ali nije uspeo da pomogne Atletiku da dođe do sva tri boda.

Viljareal u narednom kolu gostuje Sevilji, dok Atletiko Madrid dočekuje Đironu.