Spektakl i podela bodova Viljareala i Atletiko Madrida
Goleada u prvom, pa zatišje u drugom poluvremenu.
Povezane vesti
Viljareal ne da treće mesto, ovako izgleda savršeno veče za navijače Betisa
Sevilja vodila do 80. minuta pa sve prosula i izgubila u stotom! Za opstanak se sada bori polovina La Lige!
Elče više ne mora da brine za opstanak, ali mora - Sevilja! Ovijedu nema spasa...
Spektakl na "Valjekasu", šest golova, situacija o kojoj će brujati Španija, gol u 99. i remi Raja i Sosijedada
Fudbaleri Viljareala i Atletiko Madrida remizirali su rezultatom 2:2 u poslednjem meču prvog kola La Lige.
Viljareal je u dva navrata vodio, golom Danžume i autogolom Kokea, ali su se gosti vraćali preko Ljorentea i novajlije Aleksandra Sorlota.
U 18. minutu Danžuma je prohujao pored Vitsela i sa levog boka ušao u sredinu i potom pogodio dalji ugao za 1:0.
Ali, samo dva minuta kasnije, Ljorente je iskoristio asistenciju Grizmana posle prelepe akcije po desnoj strani i potom zategao u prvi ugao za 1:1.
Do odlaska na odmor, videli smo još dva gola. U 37. minutu došlo je do velikog nesporazuma između Oblaka i Kokea, posle centaršuta Baene sa levog boka, a lopta se od kapitena Atletika odbila u mrežu za 2:1.
Međutim, u nadoknadi prvog dela na scenu je stupio donedavni napadač Atletika, Aleksander Sorlot. Opet je Atletiko izveo lepu akciju po desnoj strani, ovaj put je Barios odlično centrirao na peterac, a tamo se Sorlot samo poklonio i
Drugo poluvreme nije moglo da bude ovoliko uzbudljivo, ali bilo je prilika na obe strane.
Zvučno pojačanje Viljareala Nikolas Pepe je zamenio Đerara Morena i umalo je savladao Oblaka, pogodio je prečku sa distance, u 83. minutu.
Atletiko je imao više udaraca i prilika, ali nedovoljno onih pravih da bi došao do tri boda.
Treba istaći da je u 78. minutu u igru ušao Hulijan Alvarez umesto Antoana Grizmana, ali nije uspeo da pomogne Atletiku da dođe do sva tri boda.
Viljareal u narednom kolu gostuje Sevilji, dok Atletiko Madrid dočekuje Đironu.
0 Komentara