Spektakl u derbiju Moskve - Jokanović zbog penala ostao bez pobede!

subota 08.04.2023.
20:35

Apsolutno "ludilo"!

EPA-EFE/PETER POWELL

Jednu od najboljih utakmica u ovoj sezoni ruske Premijer lige odigrali su Dinamo i Spartak iz Moskve u velikom derbiju glavnog grada. Na kraju rezultat 3:3.

Spartak je poveo u sedmom minutu golom Aleksandera Soboleva na asistenciju Kluševiča.

Gosti su stigli do izjednačenja u 35. minutu preko Arsena Zakarijana, ali je Keita Balde samo pet minuta kasnije vratio prednost Spartaku.

Nije to bio kraj goleadi u prvom delu. U trećem minutu sudijske nadoknade sreća se osmehnula timu koji sa klupe predvodi srpski trener Slaviša Jokanović kada je loptu u sopstvenu mrežu ubacio napadač doamćih Sobolev.

Dinamo je došao do potpunog preokreta u 66. minutu pogotkom Denisa Makarova, a bod Spartaku doneo je sveprisutni Sobolev golom iz penala u 89. minutu.

Nakon moskovskog derbija Spartak je treći sa 42 boda, dok je Dinamo na šestoj poziciji i ima 36 poena.