Spektakl u Džedi - Al Itihad poveo, a posle Fabinjove gluposti, Ronaldo i Mane doneli pobedu Al Nasru!

utorak 26.12.2023.
21:25

Velika pobeda Al Nasra.

Twitter/@AlNassrFC_EN

Fudbaleri Al Nasra pobedili su u gostima Al Itihad rezultatom 5:2 u derbiju 18. kola prvenstva Saudijske Arabije.

Iako je Al Itihad poveo, potom uspeo i da izjednači na 2:2, posle preokreta Al Nasra, kada je Fabinjo zaradio crveni karton, gosti su spakovali još tri gola za veliku pobedu.

Al Itihad je poveo u 14. minutu kada je Benzema proigrao Hamdalaha, koji se driblinzima oslobodio čuvara i pogodio prvi ugao za 1:0.

Prednost domaćih trajala je samo pet minuta, pošto je u 19. Benzema zgrešio penal šutiranjem rivala, odgovornost je preuzeo Kristijano Ronaldo i bio precizan za 1:1.

Do odlaska na odmor Al Nasr je uspeo da preokrene, u 38. minutu Teljes je bio asistent, a Taliska strelac za 1:2.

Nova uzbuđenja stigla su u drugom poluvremenu, u 52. minutu Hamdalah je opet bio strelac, ovaj put mu je asistirao Koronado.

Onda je na scenu stupio Fabinjo koji je za sedam minuta izrastao u tragičara. U 60. minutu je dobio prvi žuti karton, a u 67. i drugi i to udaranjem rivala za penal i crveni karton.

I ovaj put je odgovornost preuzeo Ronaldo, koji je opet precizan sa 11 metara za 2:3.

Sa igračem manje, Al Itihad nije mogao mnogo, tačnije, u 76. minutu sve je bilo gotovo, posle kontre, Taliska je Manea spojio sa praznim golom za 2:4.

U 82. minutu slična akcija Al Nasra, ovaj put je Otavio bio asistent, a Mane opet na pravom mestu za ogromnih 2:5.

Al Nasr je tako zadržao korak za liderom Al Hilalom koji ima sedam bodova više, dok Al Itihad sada posle tri vezana poraza baš zaostaje sa 28 bodova, na šestoj poziciji na tabeli.