Spektakl u Džedi, Fluminense u finalu SP!

ponedeljak 18.12.2023.
21:00

Brazilci u finalu.

EPA-EFE/ALI HAIDER

Fudbaleri Fluminensea prvi su finalisti SP za klubove pošto su danas u polufinalu pobedili egipatski Al Ahli rezultatom 2:0.

Vodeći pogodak na meču postigao je Jon Arias iz penala u 71. minutu, da bi u 90. Kenedi postavio konačnih 2:0.

Brazilci su imali više od igre i bili su konkretniji i kada se sve sabere, zasluženo su prošli u finale.

U centru pažnje upravo je bio Arias koji je u devetom i 25. minutu imali dve olidčne prilike, ali je oba puta pogodio stativu.

I onda, nešto pre 70. minuta Marselo je iznudio penal, a Arias preuzeo odgovornost i snažno pogodio donji levi ugao za 1:0.

Samo dva minuta kasnije, Al Ahli je imao najveću priliku, Peri Tau je gađao glavom, ali se istakao i golman Fabio, koji je takođe blistao večeras.

U 87. minutu Fluminense je imao veliku priliku da reši sve dileme, Kano je izašao sam na gol, ali je odlično intervenisao El Šenavi.

Ali, u 90. minutu, Kenedi je sa ivice šesanesterca pogodio dalji ugao za 2:0 i tako potvrdio pobedu Fluminensea.

Brazilci u finalu čekaju boljeg iz meča Urava Reds - Mančester siti, koji je na programu u utorak od 19.00.